Światowy Dzień Introwertyków

  Światowy Dzień Introwertyków (World Introvert Day) to międzynarodowe święto, ustanowione w 2011 roku na dzień 2 stycznia.
To święto, które ma na celu zwrócenie uwagi w świecie głośnych i energicznych ekstrawertyków, że są osoby, które do sprawnego funkcjonowania na najwyższych obrotach potrzebują trochę więcej czasu i odpowiednich warunków do tego, aby naładować swoje społeczne baterie.
Nie bez przyczyny Dzień Introwertyków przypada na dzień po Nowym Roku – introwertycy potrzebują chwili odosobnienia, żeby tę kwestię przeprocesować, poukładać swoje odczucia, postanowienia, podsumowania i nowy rok rozpocząć z konkretnymi planami.

2 stycznia celebrowany każdego roku jest okazją do lepszego zrozumienia sposobu, w jaki introwertycy postrzegają świat, podejmują decyzje i realizują działania, nie ulegając pokusie krzyczenia na każdą stronę świata, czego dokonują.
To zazwyczaj osoby w ciszy i spokoju, stopniowo, konsekwentnie realizujące swoje przemyślane cele, które często nakierowane są na dobro społeczne.
Charakteryzują się niezwykłą psychiczną siłą wewnętrzną, pomagającą im w codziennych zmaganiach ze światem. To także osoby o wielu talentach, którymi niechętnie się chwalą, za to w sytuacji kryzysowej ujawniają swoje unikatowe umiejętności w sposób wyrazisty, z ogromną wrażliwością na drugiego człowieka.
Zawsze jednak po znaczącym wysiłku „bycia towarzyskim i pomocnym” muszą mieć chwilę tylko dla siebie, żeby zregenerować siły, uporządkować emocje oraz odpocząć od tłumu.
Nie miejcie im więc za złe, że czasem nie odbierają telefonów – są świadomi, że muszą zadbać o zachowanie równowagi między własnymi potrzebami a możliwościami psychofizycznymi i
oczekiwaniami innych.

Na temat introwertyków krąży wiele mitów i stereotypów, np. że są nudni, smutni, mało towarzyscy, nieśmiali albo „zamknięci w sobie”. Wszystko to nieprawda – to często bardzo interesujący rozmówcy, uważni słuchacze i oddani przyjaciele!
Warto poszukać wśród swoich znajomych takich ludzi (może być trudno, bo często dokładają wszelkich starań, aby nie odstawać od pozostałych) – chwila milczenia wspólnie z introwertykiem może powiedzieć Wam i przynieść więcej radości niż niejedna ożywiona dyskusja 😉

Wszystkiego najlepszego Drodzy Introwertycy 🙂

 

->
RSS
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://psychomapa.pl/swiatowy-dzien-introwertykow/
Twitter
Visit Us
LinkedIn
Follow by Email